• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Najciekawsze miejsca na obszarze Chorwacji

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest aktualnie zaliczany do zdecydowanie najciekawszych regionów Europy. Pomimo tego, że historia położonych na nim krajów w większości przypadków nie należy do najłatwiejszych – w końcu całkiem niedawno toczyło się tam kilka wojen – to jednak obecnie jest to w stu procentach bezpieczny region który będzie dodatkowo fantastyczną propozycją dla każdego, kto tylko chciałby wyjechać na faktycznie wymarzone wakacje.
Bardzo interesującym i równocześnie nieco niedocenionym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być bardzo ciekawa, bowiem Serbowie – tak samo jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, w związku z czym nawet w języku którym się posługują możemy doszukać się wielu znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od wieków ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko stolica kraju, Belgrad, ma do zaoferowania sporo świetnych zabytków które bez wątpienia zachwycą każdego pasjonata historii.
Dodatkowo Serbia jest krajem mogącym nam również zaoferować piękne krajobrazy, z powodu których spędzone w niej wakacje będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Jak najbardziej warto zainteresować się nią nieco więcej, bo niewątpliwie jest to kraj godny poznania!

1. Sprawdź tutaj

2. Zobacz więcej

3. Kliknij

4. Zobacz stronę

5. Kliknij tutaj

Categories: Podróże

Comments are closed.